Okul ve Öğretmen Referansları

Okul ve Öğretmen Görüşleri

Sevgili IES,

Yıllardır Amerika, İngiltere ve Fransa Dil Okullarında öğrencilerimizin eğitim alması amacında birlikte yol alıyoruz. Bu süre zarfında gösterdiğiniz ilgi ve çalışma disiplininizden her zaman memnun kaldık.

Tüm IES ailesine her şey için teşekkür eder, sonsuz başarılar dilerim.

Toros Koleji / İngilizce Zümre  Başkanı / Güzin AYTAÇ


Bu yıl IES’le birlikte Fransa ve İngiltere yaz okulu tecrübesi yaşadım.Gerek iş disiplini,gerekse her konuda öğrencilere ve liderlere sonsuz destek olmaları takdire şayan…Başta Sevil Hanım olmak üzere,tüm IES ekibine çözüm odaklı çalıştıkları her konuda son derece içten davrandıkları için sonsuz teşekkürler..Muhteşem bir deneyimdi. IES gerçekten fark yaratıyor….

Toros Koleji / İngilizce Öğretmeni / Berna ERGENÇ


Sayın IES Yetkilisi,

Okulumuz açıldığı yıldan itibaren şirketinizle her yıl Amerika, İngiltere ve Fransa yaz okulu programlarına katılmaktadır.  Tüm samimiyetimle söylemek isterim ki programın hazırlık ve uygulanması sırasında şirketiniz yılların da verdiği tecrübe ışığında gerçek bir profesyonellik sergilemiştir. Gerek vize işlemleri ile ilgili prosedürlerin uygulanmasında, gerek yolculuk ve gerekse yurt dışındaki eğitim süresince gösterilen alaka ve rehberlik takdire şayandır.

Verilen eğitim programlarının kalitesi, yapılan gezilerin program dâhilinde, herhangi bir aksaklığa meydan vermeden, güvenli bir şekilde gerçekleştirilmiş olması şirketinize duyduğumuz güveni her seferinde biraz daha arttırmaktadır.

Eğitime verdiğimiz önem ve hassasiyet konusunda aynı ilkeleri paylaştığımıza inanıyor ve bu vesileyle okulumuz, velilerimiz, öğrencilerimiz ve bu yıla kadar öğrencilerimize rehberlik eden öğretmenlerimiz adına şirketinize ve değerli çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyor, saygılar diliyorum.                                                  

 TED Mersin Özel İlköğretim Okulu /  Müdür Yardımcısı / Esra ÇAYIRLI


Sevgili IES,

Gittiğimiz okulun eğitici kadrosu ve ilgileri çok iyiydi. Her konuda yardımcı oldular, kendimiz evimizde hissettik ve hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadık.

Yaptıklarınız Mersin’i hatta Türkiye’yi aşan bir hizmet. Bence bu hizmeti daha çok insana duyurmalısınız. Bu kalitede bir güzellik ve hizmeti her öğrenci ve öğretmenin tatması gerektiğine inanıyorum.

Mersin Toros Koleji /  İngilizce Öğretmeni / Funda AZNİK

IES Yurtdışı Eğitim Danışmalığına,

Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi olarak 2007-2008 ve 2008-2009 yıllarında IES Yurtdışı Eğitimin düzenlediği yaz okulu programına katıldık.

İngiltere’de bulunan Haileybury Kolejinde 3 hafta yaz okulu ve sonrasında Fransa-Paris gezisi öğrencilerim ve benim için unutulmaz deneyimler yaşamamızı sağladı. Öğrencilerim program boyunca çok kaliteli bir dil eğitimi aldılar ve sonrasında katıldıkları etkinliklerle birçok ülkeden arkadaş edindiler. Paris Disneyland gezisi ise IES yurtdışı eğitimin profesyonel ekibi ve Sevil KASSEM sayesinde muhteşem bir şekilde tamamlandı.

Bulunduğum süre boyunca şahsi gözlemlerim ise IES Yurtdışı Eğitimin bu görevi büyük bir ciddiyetle ve severek yaptıklarıdır. Ayrıca yurtdışında bulunduğumuz süre boyunca öğrencilerimizin sorunlarıyla bir aile sıcaklığıyla ve sorumluluğuyla ilgilendikleri olmuştur. Öğrenciler 21 günlük eğitim programı boyunca kaliteli bir okulda eğitim görme ve İngiltere ve Fransa’yı gezerek yaz tatillerini en iyi şekilde geçirme fırsatı yakalamışlardır.

Okulum, öğrencilerim ve velilerim adına IES yurtdışı ekibine göstermiş olduğu titiz çalışmalardan ve özveriden dolayı teşekkür ediyorum. Aynı şekilde bu yıl ve gelecek yıllarda da gerçekleştireceğimiz eğitim programlarında sizlerle çalışmayı ümit ediyorum.

     Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi / İngilizce Bölüm Başkanı  / Seyfettin GÜZEL


Değerli Sevil KASSEM ve IES Ekibi,

Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2008-2009 yılında da yurtdışı yaz okulu programını IES ile gerçekleştirdik. Başından sonuna kadar sorun yaşamadan, öğrencilerimiz mutlu bir şekilde Stafford House–Canterbury yaz okulunu ve Fransa gezisini tamamlamıştır.

Organizasyonu eksiksiz ve sorunsuz tamamladığından dolayı tüm IES ekibine teşekkür ederim.

İçel Anadolu Lisesi / İngilizce Bölüm Başkanı / Münevver SÖZER


IES Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına,

IES ile 2005 yılında İngiltere ve Fransa yaz okullarına ve daha sonra 2008 yılında Kanada yaz okullarında grup liderliği yaptım.

 IES ile gittiğim yaz okulu programlarında her şeyi çok iyi planlanmış ve titizlikle yapılmakta olduğunu gördüm.

İngiltere, Fransa ve Kanada’ da bulunduğumuz süre içinde Sevil Hanım bizlere ve öğrencilere her zaman çok yardımcı oldu. İngilizcesini ilerletmek, pratik kazanmak isteyen tüm öğrencilerin yaşaması gereken bir deneyim olduğunu düşünüyorum. Dil öğrenmek için yurtdışına gitmek aynı zamanda o ülkenin kültürünü de öğrenmek anlamına gelir ve yaz okulu bunun için çok iyi bir fırsat.

Ayrıca IES elemanlarının yardımları ve her zaman bize verdikleri destekler zaten olumlu bir özellik olmasına rağmen yaptıkları işi büyük bir ciddiyetle yapmaları sayesinde öğrencilerim ve ben unutulmaz zamanlar yaşadık.

Her şey için teşekkürler

Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi / İngilizce Öğretmeni / Zeynep TERCAN

TED Mersin Koleji’nin öğrencileri adına her yıl yenisi düzenlenen yurtdışı eğitim imkanını bizlere getiren IES firması ve çalışanları, başta Sevil Hanım olmak üzere 2010-2011 yazında 3 haftalık rüya gibi bir yaz için gerekli her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmüşler.

Götürmüş olduğum grubumla kaliteli vakit geçirmek için konaklamadan, gezilere, sağlıktan eğitime kadar her şey çok iyi organize edilmiş. Ayrıca bir İngilizce öğretmeni olarak, kişiye özel, her öğrencinin seviyesine, ilgi ve ihtiyacına uygun eğitimin yine uzmanlarca verildiğini bizzat gözlemledim.

İyi okullarda kaliteli eğitimin yanı sıra, öğrenciler farklı ülkelerden edindikleri arkadaşlarıyla zengin aktivitelerle sürekli iletişim halinde olduklarından hem konuşma becerilerini hem de sosyal ilişkilerini geliştirme fırsatları yakaladılar.

 İngiltere ve Paris’ de görülmeye değer önemli yerlere yapılan gezilerle de vizyonlarını geliştirerek herkesin hafızalarında unutulmaz anlar bırakmayı başardılar. Üstelik ailelerin kaygılanarak çok uzaklarda gibi düşündükleri yerlerde yaşanılan tüm sıkıntıları, IES firmalarının çalışanları her an bir telefon kadar yakın olduğunuz hissini vererek ve velilerimi sürekli bilgilendirerek hemen çözdüler.

Sanırım onlara olan güvenimi 2011-2012 yılında kardeşimi ve tüm yakınlarımı IES’ in güvenli ellerine bırakarak bir kez daha göstermiş oluyorum.

Okulum, öğrencilerim ve velilerim adına IES yurtdışı EKİBİNE göstermiş olduğu titiz çalışmalarından, ilgisinden ve özveriden dolayı teşekkür ediyorum.

 TED Mersin Koleji / İngilizce Öğretmeni / Sinem DERKUS


Sevgili IES-YURTDIŞI EĞİTİM’e ve Sevil KASSEM’e,

2009 Yaz Okulu programımızı bu yıl IES ile gerçekleştirdik. Oxford Brookes Üniversitesi kampüsündeki EMBASSY CES yaz okulu gerçekten mükemmeldi.

Daha önce defalarca farklı şehirlerde, farklı okullarda yaz okulu deneyimleri yaşadım. Hemen hepsinde ufak tefek bir takım sorunlarla karşılaştım. Bu programda ise eksik bir vardı diyemeyeceğim.

Uçağa bininceye kadar tüm işlemlerimiz büyük bir titizlikle IES elemanları tarafından yapıldı. IES yöneticisi Sevil Kassem’ in Stansted Havaalanında bizi karşılaması çok hoş bir sürpriz oldu.

Yemekler, dersler, öğretmenler, ders dışı aktiviteler, geziler kusursuz, Oxford şehri ise büyüleyici idi. Harry Potter’in çekildiği okulu, Shakespear’in evini ziyaret, parka, tiyatro oyunu izlemek, dünyanın en ünlü ressamlarının orijinal eserlerini, dünyaca ünlü müzelerde görmek gibi hayatları boyunca unutamayacakları deneyimleri yaşadı öğrencilerimiz. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen yaşıtları ile kurdukları arkadaşlıklar da diğer bir tarafı idi bu gezimizin.

Öğrencilerimize çok katkıları olan 2009 yaz okulu programında iyi ki IES gibi güvenilir, konusunda uzman, deneyimli bir firmayı tercih etmişiz.

Teşekkürler Sevil Kasem ve Adana IES personeli

  Özel Adana İlköğretim Okulu Müdürü / İngilizce Öğretmeni / Hülya UYSAL