YAZ OKULLARI

YAZ OKULLARI

Kişisel Gelişim

Yaz okulunda öğrencilerimizin yabancı dilini geliştirmenin yanı sıra kişisel gelişiminde de katkısı olur. Öğrencilerimiz kendi kendini yönetmeyi öğrenir, daha sorumluluk sahibi bireyler haline gelirler. Ailelerinden ayrı kalarak kendi ayakları üzerinde durabildiklerini kanıtlarlar ve biraz daha büyüdüklerini hissederler, hissettirirler.

Kendine Güven

Yaz okulunda pek çok aktiviteyle çocukların liderlik, yaratıcılık ve kendilerine olan özgüvenleri artar. İnsanlarla iletişimleri ve takım çalışmasına yatkınlıkları gelişir. Kendilerini doğru ifade etme kabiliyeti kazanırlar. Kişiliklerinin gelişmesine çok önemli katkıları olur.

Sıcacık Dostluklar

Yaz okuluna katılarak, dünyanın pek çok yerinden gelen gençlerle tanışıp arkadaş olma şansı yakalayan öğrencilerimiz,  onların kültürlerini öğrenir, kendi kültürlerini paylaşır böylece farklı kültürlere saygı duymayı da öğrenirler. Sınıflarında farklı milletlerden insanların olması derslerini daha renkli hale getirir ve kurs sonunda kalıcı, sıcak dostluklar kurmuş olurlar.

Rengarenk Anılar

Yaz okulundan hafızalarında rengarenk anılar kalır. Farklı milletlerden arkadaşlarla interaktif derslerin yanı sıra her anı heyecanlı aktivite ve gezilerle dolu dolu geçen yaz okuluna bir dahaki yaz tekrar katılıp anılarınızı tazelemek isteyeceklerdir.

Bol Bol Aktivite

Eğitimlerini genellikle sabah saatlerinde veren okullar öğleden sonra öğrenciler için çeşitli sportif, sosyal ve kültürel aktivitelerle dolu zengin bir program sunarlar. Aktiviteler sayesinde yabancı dillerini eğlenerek pratik yapan öğrenciler, keyifli bir şekilde kendilerini olumlu yönde geliştirirler.

Gezme Görme Eğlenme

Yaz okulunun en güzel yanlarından biri de öğrencilere gittikleri yeri güzelce gezip görme şansını vermesidir. Düzenlenen gezilerle bölgenin tarihi yerlerini, müzelerini, doğal güzelliklerini gezer; o yerle ilgili bilgi sahibi olurlar. Genel kültürlerini artırır, fotoğraf albümlerine yenilerini eklerler.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir